Minecraft 1.0.0 (2011)

Minecraft 1.0.0 (2011)
Tür: Strateji

Minecraft, desenli küplerle inşaat yapmanızı sağlayan basit 3-boyutlu bir oyundur. Program Markus “Notch” Persson tarafından yazılmıştır ve geliştirilmektedir. Java programlama dilinde yazılmıştır. Oyun tarzı, Dwarf Fortress, RollerCoaster Tycoon, Dungeon Keeper ve Infiniminer oyunlarından ilham alınarak geliştirilmiştir. Minecraft, 16 Mayıs 2009′da halka açık sürümden önce toplam 1 haftada yazılmıştır ve bu halka açık sürüm TIGSource forumlarında yayınlanmıştır. Ve popülerliğini, dikkate değer ölçüde bu forumdan kazanmıştır. Oyun ilk sürümden beri güncellenmeye devam etmektedir.

Minecraft’ın iki tane oyun biçimi vardır. Bunlardan biri 18.11.2011 tarihinde çıkan tam sürüm (Minecraft 1.0.0) ve internet üzerinden oynanabilen Classic mode’dur. Her ikisinin de tek ve çoklu oyunculu oynanma seçeneği vardır.

1. Classic, size oyunun sadece inşa için gerekli olan bloklarından sınırsız sayıda sunar.

2. Tam Sürüm ise;
-Dayanış (survival) modunda iken yaratıklarla savaşabilir, birçok çeşit el yapımı eşya yapabilir, yaptığınız silahları veya aletleri büyüleyebilirsiniz. Tam Sürümde bloklar sınırlı sayılabilir, ancak dünya sonsuz olduğu için hiçbir blok sınırlı sayıda değildir.
-Yaratış (creative) modu ise oyunda karşılaşabileceğiniz her tür malzemeyi kullanarak Classic gibi can, açlık, ve xp çubuğu olmadan kendi tasarımlarınızı oluşturabilmenizi sağlar. Creative modunda uçabilir ve her tür bloğu anında kırabilirsiniz(bedrock dahil).

Ekran Görüntüleri:

Download Uploaded To:
http://ul.to/9ufammeo

Download Uploadstation:
http://www.uploadstation.com/file/uDVXNbK  • duran

    kurmadim gitti yha 2liknde açiliyor ama para istiyor sadece premium pack çikiyor neden acaba

  • Baraqr

    minecraft a kayt oluyorum bilgilere yazıyorum işlemiyo yardım edermisiniz

  • Alifb98

    Efektleri güzel olmasa da güzel bir oyun